CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

story image

Jesteśmy po to, by ułatwić Ci życie. Niezależnie od tego, czy płacisz rachunki, wspierasz rodzinę, pomagasz firmom, czy zajmujesz się gaszeniem pożarów – chcemy umożliwić Ci szybkie i bezpieczne dokonywanie tanich przelewów pieniężnych. Dlaczego? Ponieważ jeszcze nie tak dawno temu wysyłanie pieniędzy było koszmarem.

NARODZINY TRANSFERGO

Był rok 2012, byliśmy czterema młodymi profesjonalistami rozpoczynającymi działalność importową i eksportową za granicą. W tamtym czasie wysyłanie międzynarodowych przelewów pieniężnych było problematyczne. Płacąc rachunki na Litwie i wysyłając pieniędzy do dostawców, wciąż napotykaliśmy trudności: powolna realizacja przelewów, wysokie opłaty, zerowe wsparcie klienta i godziny stania w kolejkach. Dlaczego w 2012 r. w dalszym ciągu byliśmy zdani na to, by osobiście udawać się do banków w dużych miastach, aby dokonać zwykłych przelewów pieniężnych? I dlaczego płaciliśmy za tę usługę tak dużo? Kiedy okazało się, że nasze pieniądze były wysyłane nie tylko do niewłaściwego kraju, ale też w niewłaściwej walucie i nawet nie otrzymywaliśmy za te błędy rekompensaty, mieliśmy dość. Chcieliśmy zmiany. Chcieliśmy całkowicie wstrząsnąć branżę przelewów międzynarodowych. Chcieliśmy stworzyć unikalny model biznesowy z doskonałą obsługą klienta. I wtedy właśnie narodziło się TransferGo.

TRUDNE POCZĄTKI

Założenie firmy nigdy nie jest łatwe i dla nas to też nie było wyjątkiem. Sześć miesięcy na uzyskanie licencji regulacyjnej. Kolejne cztery miesiące na znalezienie banku do współpracy. Wydaliśmy roczne oszczędności. W międzyczasie nasza sytuacja się poprawiła, dostawaliśmy pozytywne opinie klientów. Wtedy napotkała nas kolejna przeszkoda. Mimo tego, że byliśmy już licencjonowaną instytucją finansową, otrzymaliśmy list od naszego banku, w którym poinformowano nas o zakończeniu współpracy. Bez powodu. Żadnego uzasadnienia. A jak zapytaliśmy dlaczego, stwierdzili, że nie mogą nam wyjawić, bo to wbrew ich polityce. Mieliśmy 90 dni na uratowanie firmy. Wiedzieliśmy, że TransferGo ma znaczący wpływ na życie naszych klientów i nie chcieliśmy z tego rezygnować. W samą porę udało nam się znaleźć bank, który podjął z nami współpracę. Firma przetrwała. Od tego czasu, z każdym rokiem, byliśmy w stanie pomagać coraz większej liczbie klientów w wysyłaniu pieniędzy.

NASZA MISJA

Chcemy ułatwić wasze życie i wynagrodzić waszą ciężką pracę. Jak? Poprzez wykonywanie globalnych przelewów pieniężnych w sposób tak łatwy, jak wysłanie SMS-a. Weźmy przykład migranta Ivana, pracownika budowlanego w Europie, który co roku wysyła do domu 12 000 euro. Jego rodzina zarabia tylko 20 000 euro rocznie, dzięki temu dodatkowemu przychodowi, rodzina może pozwolić sobie na komfortowe życie. Korzystając z TransferGo, Ivan oszczędza 90% kosztów przelewów i może dostarczyć pieniądze swojej rodzinie w tym samym dniu roboczym. Co oznacza, że pieniądze trafiają do ludzi, którzy są dla niego najważniejsi.

JAK SIĘ ROZWIJALIŚMY

Od naszych trudnych początków obserwujemy zmianę nastawienia. Banki są bardziej skłonne do współpracy z innowacyjnymi firmami z branży fintech. Obecnie współpracujemy z ponad 30 firmami na całym świecie. Miło jest być zauważonym dzięki tym zmianom, które wprowadzamy na rynek fintech. Zostaliśmy nominowani do nagrody Fastest Rising Start-up w ramach wydarzenia TechCrunch Europe Awards 2018 i uznani przez TNW za jedną z 5 najszybciej rozwijających firm w Wielkiej Brytanii. Chcemy podziękować przede wszystkim Wam. Wszystkim tym, którzy nieustannie ciężko pracują za kulisami, aby utrzymać rodzinę i gospodarkę w ryzach. To dla Was powstało TransferGo.

JASNA PRZYSZŁOŚĆ

Przeszliśmy długą drogę od 2012 roku, ale to dopiero początek. Mamy wiele planów na nadchodzące miesiące. Otwieramy się na nowe rynki. Nowe waluty. Nowe produkty. Nowe oferty. Chcemy dotrzeć do wszystkich, którym możemy pomóc. Każdy zasługuje na to, aby móc szybko i łatwo wysłać swoje ciężko zarobione pieniądze do domu z niskimi opłatami. Jesteśmy po to, by Wam to umożliwić.

Wyślij środki teraz